Fatih Portakal’dan Galatasaray’a bir özür daha: Eksik haber yapmadık, 19.07’yi de bilerek yapmadık; özür diliyorum

Gazeteci Fatih Portakal, Sözcü TV ana haber bülteninde Galatasaray-Antalyaspor maçındaki bir pozisyonun yer aldığı, montajlanarak ve kırpılarak sosyal medyaya sızdırılan görüntüyü kullandıkları ve tüm toplantının içeriğine yer vermedikleri gerekçesiyle ana haber yayınında özür diledi. Daha önce Youtube kanalından konuya dair açıklama yapan Portakal, “eksik” haber yapmadıklarını belirtmişti. Bugünkü SÖZCÜ TV ana haberin de ise Portakal, “Eksik ya da yalan haber yapmadık. Montajlanmış haber de yapmadık. O yüzden sizlerden özür diliyorum. Kontrol etmem gerekirdi. 19.07’yi de bilerek yapmadık. Önemli olan samimiyet. Samimiyetle ifade ediyorum ve sizlere de bir kere daha iletiyorum” dedi. 

Kapalı devre yapılan hakem toplantısının önceki gün bir X kullancısı tarafından montajlanarak servis edilmesine yönelik tartışma sürüyor. Sarı-kırmızılı kulüp Sözcü TV sunucusu Fatih Portakal’ın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tamamı yayınlanan toplantının sadece montajlı bölümünü yayınladığı için şikayet edeceğini açıklamıştı. 

Galatasaray, kapalı devre yapılan hakem toplantısı kayıtlarının sadece montajlanmış bölümlerini kullanan TGRT Haber sunucusu Cem Küçük hakkında RTÜK ve ilgili kurumlar nezdinde işlem başlattığını duyurmuştu. 

“Eksik ya da yalan haber yapmadık”

Portakal, daha önce Youtube kanalından konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “eksik” haber yayınladıklarını kabul etmişti. Bugün ana haberde tekrar özür dileyen Portakal, bu kez “eksik” haber yapmadıklarını belirterek şöyle konuştu: 

“Eksik ya da yalan haber yapmadık. Montajlanmış haber de yapmadık. O yüzden sizlerden özür diliyorum. Kontrol etmem gerekirdi. 19.07’yi de bilerek yapmadık. Önemli olan samimiyet. Samimiyetle ifade ediyorum ve sizlere de bir kere daha iletiyorum.”

TIKLAYIN – Fatih Portakal, Galatasaray’dan özür diledi: Yalan, manipülasyon, montaj yok ama eksik haber

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x